איך נראה סרטן העור? התסמינים

איך נראה סרטן העור? התסמינים

מנקודות חן, כתמים בעור ועד שינויים בציפורניים

גילוי מוקדם של סרטן העור מבטיח טיפול פשוט ויעיל. לצורך כך, חשוב להכיר את התסמינים שעשויים להופיע, ובמידה ומבחינים בהם לגשת לבדיקה של רופא עור מומחה.

סרטן העור הוא צורה נפוצה של סרטן המתפתחת כאשר תאים לא תקינים גדלים ללא שליטה בעור. גילוי מוקדם ממלא תפקיד מכריע בטיפול מוצלח בסרטן העור, אך לשם כך חשוב לדעת איך נראה סרטן העור, להכיר את התסמינים ולפנות להתערבות רפואית בזמן. מאמר זה מציג את התסמינים הנפוצים של סרטן העור וכיצד ניתן לזהות אותם.

אז איך נראה סרטן העור? סרטן העור תסמינים:

שינויים בנקודות חן

אחד המדדים העיקריים לאיך נראה סרטן העור הוא שינויים בנקודת החן. שימו לב לשומות אסימטריות, בעלות קוטר גדול ובלי גבולות ברורים, או כאלה שמשנות צורה או צבע. מאפיינים אלה עשויים להצביע על בעיה שמצריכה בדיקה של רופא עור.

פצעים שאינם נרפאים

סרטן העור יכול להופיע כפצעים שאינם נרפאים או כאלה שאינם משתפרים עם הזמן. פצעים אלו עלולים להפריש או לדמם, ולעתים קרובות הם אינם מצליחים להחלים למרות טיפול נאות. במידה ואתם מבחינים בפצע מתמשך שאינו מחלים תוך מספר שבועות, חיוני לפנות לבדיקת רופא עור מומחה.

כתמים אדומים או קשקשים

כתמים אדומים, קשקשים או גלדים על העור שאינם חולפים יכולים גם הם להיות אינדיקציה לאיך נראה סרטן העור. נגעים אלה עשויים להיות דומים לאקזמה או למצבים דלקתיים אחרים, אך בשונה מפצעים רגילים הם אינם מגיבים לטיפולים טיפוסיים. 

גושים או בליטות יוצאי דופן

סרטן העור יכול להתבטא בצורת גושים או בליטות על העור. גידולים אלה עשויים להיות בגוון עור עד אדומים, מבריקים או מחוספסים. הם עשויים גם להיות בעלי גבולות שקועים או כיב מרכזי. במידה ואתם מבחינים בבליטות או גושים חריגים בעור שגדלים או משתנים במראה, חשוב להעריך אותם על ידי איש מקצוע.

גירוד או כאב

למרות שלא כל סוגי סרטן העור גורמים לאי נוחות, גירוד או כאב מתמשך באזור מסוים של העור יכולים להיות סימפטום לכך. אם אתם חווים גירוד בלתי מוסבר או כאב שנמשך תקופה ממושכת, מומלץ לפנות לרופא עור להערכה נוספת.

כתמים הדומים לצלקת

אם אתם מבחינים בכתמים לא רגילים הדומים לצלקת, כדאי שתשאלו את עצמכם איך נראה סרטן העור. סרטן עור, כגון מלנומה, יכול לפעמים להיות בעל מראה דמוי צלקת, בעלי פיגמנט לא אחיד או ללא צבע כלל. במידה ואתם מבחינים בכתמים דמויי צלקת בעור, שאין להם סיבה ברורה, כדאי לגשת להבדק.

שינויים בציפורניים

סרטן העור יכול להתפרץ באזורים שונים בגוף,  ביניהם גם על הציפורניים. במידה ואתם מבחינים בפסים כהים על הציפורניים, או הפרדה והתפצלות של הציפורן מסיבה לא ידועה, זה יכול להעיד על מלנומה של הציפורן ולכן כדאי לפנות לבדיקה של איש מקצוע. 

לסיכום, לכל אחד כדאי לדעת איך נראה סרטן העור, להיות ערניים ולשים לב לשינויים שחלים בגוף ובעור. במידה ומבחינים באחד או יותר מהתסמינים שצוינו מעלה, חשוב לגשת לבדיקה של רופא עור מומחה בהקדם. גילוי מוקדם של המחלה מאפשר טיפול יעיל ולא פולשני, וכמו כן מונע התפשטות שלה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם בנושא סרטן העור:

חידושים בטיפול בסרטן העור והגישה של פרופ' גל מרקל

סוגי סרטן העור

אבחון מוקדם של סרטן העור

מלנומה בגברים ונשים: האם יש הבדל?

מלנומה של הציפורן: גורמים, תסמינים וטיפולים

הפרת מיתוסים נפוצים על מלנומה

סוגי טיפולים לגידול בשלב מוקדם

מלנומה בעידן הדיגיטלי: חדשנות באינפורמציה ותקשורת

סרטן העור: הגידולים הנפוצים ביותר

לקבלת מידע וקביעת תור:

* נא לאשר שאינך רובוט