מכון גסטרואנטרולוגיה

במרכז הרפואי רמת אביב פועל מכון גסטרואנטרולוגי המצויד במכשור רפואי חדיש ומשוכלל, מתוצרת FUJI. באמצעות המכשור המתקדם אפשר לבצע בדיקות ואבחונים של מערכת העיכול על ידי הפקת תמונות מהימנות ואיכותיות - ברזולוציה גבוהה ביותר. קוטרו הקטן במיוחד של המכשור תורם רבות לנוחות המטופל.

מחלות המעי מופיעות גם בקרב האוכלוסייה הצעירה והן בעלות השפעה רבה על מגוון תחומי החיים, כגון: השירות הצבאי, כושר גופני, חיי משפחה ועוד. הטיפול במחלות המעי - שמצריך אבחון מקצועי וידע נרחב - ניתן על ידי צוות מומחים בעלי ניסיון רב בתחום.

איתור מוקדם של בעיות במערכת העיכול וטיפול יסודי שמותאם באופן אישי למטופל, מאפשר החלמה מלאה מהירה.

המכון הגסטרואנטרולוגי במרכז הרפואי רמת אביב מתמחה בבדיקות פולשניות של מערכת העיכול במטרה לאבחן ולטפל במחלות ובגידולים.

במכון נערכות בדיקות לאיתור כיבים (אולקוסים), פוליפים, כריתות אנדוסקופיות לטיפול בגידולים, עצירת דימום ועוד. רופאי המכון, דואגים להישאר מעודכנים בכל הנוגע להתפתחויות אחרונות ולגילויים חדשים בנוגע למחלות המעי.

אנו מתחייבים לדאוג לכך שבכול ביקור במכון הגסטרואנטרולוגי, אתם תזכו לטיפול מהמדרגה הראשונה ושהבדיקות יבוצעו באווירה נוחה ונעימה. 

לקבלת מידע, לבירורים ולקביעת תור התקשרו: 03-6401234  

סוגי הבדיקות במכון גסטרואנטרולוגי: 

במכון מתבצעות בדיקות הבאות:

בדיקת גסטרוסקופיה: 

מטרת הבדיקה: 

מטרת בדיקת הגסטרוסקופיה היא לאבחן מחלות דלקתיות, כיבים וגידולים שפירים וממאירים ואת הימצאות חיידק "הליקובקטר פילורי".

תהליך הבדיקה: 

לאחר זריקת טשטוש מוחדרת דרך הפה צינורית דקה וגמישה שבקצה שלה נמצאת מצלמה זעירה. הצינורית, שמגיעה עד הקיבה ותחילת התריסריון, מאפשרת לרופא להסתכל ישירות לתוך הושט, הקיבה והתריסריון.

משך הבדיקה הוא כ-5 דקות. לאחר הבדיקה מומלץ להימנע מנהיגה במשך 24 שעות.

תוצאות והחלמה: 

בנוגע להימצאות חיידק "הליקובקטר פילורי" התוצאות נמסרות מיד בתום הבדיקה. הטיפול ניתן בהתאם לממצאים. ההחלמה לאחר קבלת הטיפול היא מהירה.

בדיקת קולונוסקופיה 

מטרת הבדיקה: 

בדיקת קולונוסקופיה מיועדת להסתכלות ולטיפול  בנגעים במעי הגס. הבדיקה מסייעת לגילוי מוקדם של: פוליפים, גידולים ממאירים, דלקות של המעי הגס, זיהוי סיבות אחרות לדימומים ואיתור מקור לכאבי בטן.

הבדיקה מיודעת לחולים השייכים לקבוצת סיכון גבוהה לחלות במחלת סרטן המעי הגס מסיבות תורשתיות, כולל אנשים שלהם קרובים מדרגה ראשונה שחלו בגידול במעי הגס. הבדיקה נועדה גם לאנשים שמתלוננים על דימומים רקטאליים, כאבי בטן, ירידה במשקל, אנמיה או שינויים בהרגלי היציאה.

תהליך הבדיקה: 

במרבית המקרים ניתנת זריקת הרגעה לפני הבדיקה - במקרה כזה מומלץ להגיע עם מלווה. נהיגה אסורה 24 שעות לאחר קבלת הזריקה.

לאחר קבלת הזריקה מוחדר לפי הטבעת צינור דק וגמיש אשר בקצהו מצלמה. באמצעות המצלמה אפשר לראות על מסך טלוויזיה את המבנה הפנימי של המעי הגס והמעי הדק או הוושט (בהתאם לסוג הבדיקה).

תוצאות והחלמה: 

לאחר הבדיקה המטופל עלול להרגיש אי נוחות או כאב בטן, שמקורם לרוב באוויר שנכנס לחלל הבטן במהלך הבדיקה. במקרים שבהם מחליט הרופא לקחת דגימה לביקורת, הוא יעשה זאת בזמן ביצוע ההליך ויישלח את הדגימה למעבדה מוכרת לאבחון.

לאור העובדה כי כ- 6% מהאוכלוסייה, גברים ונשים, עלולים לחלות בסרטן המעי הגס, מקובל היום על פי הספרות העולמית, להציע בדיקת קולונוסקופיה לאנשים מעל גיל 50 גם בהעדר סימפטומים או נטייה תורשתית.

בדיקת סיגמואידוסקופיה 

מטרת הבדיקה: 

בדיקת הסיגמואידוסקופיה היא בדיקה אנדוסקופית של מערכת העיכול התחתונה, לצורכי מניעה ואבחון מוקדם של סרטן המעי הגס. בעזרת מכשיר הקולונוסקופ הקצר, נסרק קטע המעי הגס הקרוב לפי הטבעת.

הבדיקה, שמתבצעת על ידי מכשור אנדוסקופי חדיש ומשוכלל, מיועדת בעיקר למטופלים השייכים לקבוצת סיכון גבוהה לחלות במחלת סרטן המעי הגס, כגון תורשה (קרובים מדרגה ראשונה שהתגלה אצלם גידול במעי הגס) או סיבות תורשתיות אחרות. הבדיקה נועדה גם לאנשים המתלוננים על דימום רקטאלי, כאבי בטן או שינויים בהרגלי יציאה.

תהליך הבדיקה: 

במרבית המקרים ניתנת זריקת הרגעה לפני הבדיקה. לאחר קבלת הזריקה, מוחדר צינור דק וגמיש אשר בקצהו מצלמה. באמצעות המצלמה הרופא יכול להתבונן במבנה הפנימי של המעיים או הוושט (תלוי בסוג הבדיקה).

במקרה של קבלת זריקת הרגעה, מומלץ להגיע עם מלווה. נהיגה אסורה במשך 24 שעות לאחר מכן.

תוצאות והחלמה: 

הנבדק עלול להרגיש אי נוחות או כאב בטן, שמקורם לרוב באוויר שנכנס לחלל הבטן במהלך הבדיקה.

במקרים שבהם מחליט הרופא לקחת דגימה לביקורת, הוא יעשה זאת בזמן הבדיקה, וישלח את הדגימה למעבדה מוכרת לאבחון.

לאור העובדה כי כ- 6% מהאוכלוסייה, גברים ונשים, עלולים לחלות בסרטן המעי הגס, מקובל היום על פי הספרות העולמית, להציע לאנשים מעל גיל 50 לעבור בדיקות קולונוסקופיה גם בהעדר סימפטומים או נטייה תורשתית.

אפשר לקבל הפנייה לבדיקות במרכז הרפואי רמת אביב ממכון הגסטרו של קופ"ח, או לבצעם באמצעות הביטוחים המשלימים. כמו-כן אפשר לקבל את השירות במסלול פרטי או באמצעות הפנייה של חברות הביטוח.

צוות רופאים בכירים: 

במכון גסטרואנטרולוגי של מרכז רפואי רמת אביב מועסקים רופאים מומחים, בעלי ניסיון רב בתחום, אשר רובם עובדים במחלקות גסטרואנטרולוגיות בבתי חולים ציבוריים ברחבי הארץ.

לקבלת מידע על אודות מכון הגסטרו והבדיקות המבוצעות בו.

התקשרו:  03-6401234/22

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

מאשר/ת קבלת תוכן פרסומי
* נא לאשר שאינך רובוט