מרכז לבריאות השד

המרכז לבריאות השד שבמרכז הרפואי רמת אביב הוא אחד ממרכזי הטיפול המובילים בישראל – בקדמה הטכנולוגית, באיכות הצוות הרפואי וברמת השירות הגבוהה.

בחדרי הטיפול תוכלו למצוא ציוד מתקדם המתבסס על הטכנולוגיות העדכניות ביותר שיש שהופכות את התהליך כולו לנעים וידידותי למטופלות וכמובן צוות רפואי איכותי הכולל מומחים בכירים ברדיולוגיה וטכנאי רנטגן המבצעים אבחון וטיפול מקיף בכל מה שנוגע לבריאות השד.

בהתאם למגמות הרווחות ברחבי העולם המאמינות כי בעזרת טכנולוגיה מתקדמת אפשר לייעל תהליכים רפואיים ולקצר את זמן ההמתנה המקובל, גם במרכז לבריאות השד תוכלו לבצע את כל הבדיקות הנדרשות ולקבל פענוח תוך מספר שעות.

שירותי המרכז כוללים:

• בדיקת ממוגרפיה- צילום רנטגן במינון נמוך לגילוי מוקדם של סרטן השד בקרב נשים ללא תסמינים מיוחדים/ עם תסמינים קליניים שונים בשד. אגב, בדיקה זו מומלצת גם לנשים צעירות המצויות בקבוצת סיכון למחלה, כמו למשל כאלו שחלו בעבר בסרטן או שיש להן קרובות משפחה מדרגה ראשונה שאובחנו שחולות בסרטן השד.

במרכז לבריאות השד תוכלי לבצע גם בדיקת ממוגרפיה עם הזרקת חומר ניגוד במידת הצורך. זוהי בדיקה הדומה באיכות ממצאיה ל-MRI אך היא פשוטה, נוחה, מהירה, נעימה וזולה יותר ממנה. מומלץ לבצע את הבדיקה במידה והתגלו בבדיקת הממוגרפיה/ האולטרה סאונד ממצאים שאינם חד משמעיים, גושים בשד ובלוטות לימפה מוגדלות. כמו כן, בדיקה זו מומלצת לנשים שאינן יכולות לבצע MRI מסיבות שונות כמו משקל יתר, קוצב לב או לכאלה הסובלות מקלסטרופוביה.

• בדיקת אולטרה סאונד שד- בדיקת הדמיה של השדיים, בעזרתה אפשר לזהות הבדלים בצפיפות הרקמה ולהבחין בין גושים מוצקים וציסטות בשד. בבדיקה איננה נפלטת קרינה ולכן היא בטוחה גם לנשים בהריון. ולא רק- בדיקה זו מומלצת לנשים עם שתלי סיליקון בשדיים ולנשים צעירות שאצלן רקמת השד צפופה יותר.

• ביופסיית שד- במרכז לבריאות השד ניתן לבצע גם ביופסיה המאבחנת את אופי הגידול (שפיר/ממאיר) וכך מסייעת לרופאים להחליט על דרך הטיפול הנכונה בו. חשוב לציין שבדיקה זו איננה מאבחנת רק מצבים סרטניים אלא גם דלקות, מחלות עוריות וכדומה העלולות להופיע בשדיים. • השירות ניתן לבעלי ביטוחי בריאות פרטיים ובאופן פרטי.

הטכנולוגיות המתקדמות, התוצאות המדויקות וזמן ההמתנה הקצר (בהשוואה לבתי החולים הציבורים) הם הנוסחה הבטוחה לגילוי מוקדם של סרטן השד.

אפשר לעצור את סרטן השד

סרטן השד הוא הגידול הממאיר הנפוץ ביותר בקרב נשים. אחת מכל שמונה נשים בישראל עלולה ללקות במחלה במהלך חייה. מדי שנה מאובחנות בישראל כ-5,000 נשים חולות בסרטן השד.

למרות הנתונים העגומים, אפשר לומר שאם המחלה מתגלה בשלב מוקדם, סיכויי ההחלמה טובים מאוד – עד 90% סיכויי החלמה ואפילו יותר.

מהי בדיקת ממוגרפיה?

בבדיקת ממוגרפיה מבוצע צילום רנטגן של השד. הצילום מצליח לגלות גם גושים קטנים שהאישה או הרופא אינם יכולים לגלות במישוש.

בדיקת הממוגרפיה היא בדיקה מהירה ופשוטה שמתבצעת באמצעות הנחת השד בין שני לוחות שלוחצים על השד ומשטיחים אותו. הלחץ אומנם גורם לאי נוחות קלה, אך הבדיקה אורכת רק כדקה או שתיים.

מהי בדיקת אולטרה סאונד?

מכשיר האולטרה סאונד משדר וקולט גלי קול בתדירות גבוהה. גלי הרדיו מעובדים באמצעות המחשב והופכים לתמונה המופיעה על המסך. התמונה מאפשרת לזהות הבדלים בצפיפות הרקמה ולהבחין בין גושים מוצקים ובין ציסטות.

הבדיקה פשוטה, קצרה וקלה, אינה כואבת ואינה מצריכה הכנות כלשהן. בבדיקה לא נפלטת קרינה והיא בטוחה לחלוטין - גם לנשים בהיריון.

האם מומלץ לבצע גם בדיקת ממוגרפיה וגם בדיקת אולטרה סאונד?

השילוב בין שתי הבדיקות מעניק אחוז גבוה יותר באיתור גושים ובזיהוי שינויים בשד. עבור נשים צעירות, נשים בסיכון גבוה ונשים בעלות רקמת שד גבשושית, בדיקת האולטרה סאונד יעילה ואמינה יותר.

חשוב: לבדיקות הביאי עמך את הממצאים (צילומים ותוצאות פענוח) של הבדיקות הקודמות לשם השוואה.

האם אני חייבת לעבור בדיקת ממוגרפיה?

כיום, המומחים ממליצים שכול אישה מגיל 50 ועד 74 תעבור בדיקת ממוגרפיה אחת לשנתיים.

מכיוון שלסרטן השד יש לעתים סיבות גנטיות, אם מישהי במשפחתך הקרובה לקתה פעם בסרטן השד, את מצויה בסיכון גבוה ועליך להיבדק כבר מגיל 40 ואילך. הבדיקה צריכה להיערך פעם בשנה, ומגיל 50 – פעם בשנתיים.

בכל מקרה, אנו ממליצים להתייעץ עם רופא הנשים שלך בנוגע לתדירות הבדיקה.

מה קורה אם מתגלה ממצא חשוד?

אם לאחר בדיקות הממוגרפיה והאולטרה סאונד מתעורר חשד לגידול ממאיר, תידרש בדיקת ביופסיה. בבדיקת הביופסיה, המבוצעת בהרדמה מקומית, הרופא מוציא בעזרת מחט, דגימת רקמה זעירה.

הדגימות נשלחות לבדיקה במעבדה פתולוגית. לאחר קבלת התוצאות, הרופא יציג בפנייך את הממצאים וימליץ על המשך מעקב או במידת הצורך על טיפול.

צוות מכון הממוגרפיה ו-US שד:

ד"ר איתי גדיאל.

ד"ר אהובה גרובשטיין.

ד"ר רחל קינן.

אבחון מוקדם של סרטן השד יכול לשפר את סיכויי ההחלמה שלך.

אנו מתחייבים לדאוג לכך שבכול ביקור במכון הממוגרפיה אתן תזכו לטיפול מהמדרגה הראשונה.

אנו מתחייבים לדאוג לכך שהבדיקות יבוצעו בסביבה נעימה ובאווירה רגועה.

לקבלת מידע, לבירורים ולקביעת תור התקשרו: 03-6401222.

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

* נא לאשר שאינך רובוט