מרכז לבריאות השד

השילוב בין מכשור מהמתקדם ביותר בארץ, ובין אבחון מקצועי שנעשה על ידי מומחים בעלי ניסיון רב, מבטיח לך תוצאות מהימנות ומדויקות שמונעות טעויות באבחון.

הטכנולוגיות המתקדמות, התוצאות המדויקות וזמן ההמתנה הקצר (בהשוואה לבתי החולים הציבורים) הם הנוסחה הבטוחה לגילוי מוקדם של סרטן השד.

אפשר לעצור את סרטן השד

סרטן השד הוא הגידול הממאיר הנפוץ ביותר בקרב נשים. אחת מכל שמונה נשים בישראל עלולה ללקות במחלה במהלך חייה. מדי שנה מאובחנות בישראל כ-5,000 נשים חולות בסרטן השד.

למרות הנתונים העגומים, אפשר לומר שאם המחלה מתגלה בשלב מוקדם, סיכויי ההחלמה טובים מאוד – עד 90% סיכויי החלמה ואפילו יותר.

מהי בדיקת ממוגרפיה?

בבדיקת ממוגרפיה מבוצע צילום רנטגן של השד. הצילום מצליח לגלות גם גושים קטנים שהאישה או הרופא אינם יכולים לגלות במישוש.

בדיקת הממוגרפיה היא בדיקה מהירה ופשוטה שמתבצעת באמצעות הנחת השד בין שני לוחות שלוחצים על השד ומשטיחים אותו. הלחץ אומנם גורם לאי נוחות קלה, אך הבדיקה אורכת רק כדקה או שתיים.

מהי בדיקת אולטרה סאונד?

מכשיר האולטרה סאונד משדר וקולט גלי קול בתדירות גבוהה. גלי הרדיו מעובדים באמצעות המחשב והופכים לתמונה המופיעה על המסך. התמונה מאפשרת לזהות הבדלים בצפיפות הרקמה ולהבחין בין גושים מוצקים ובין ציסטות.

הבדיקה פשוטה, קצרה וקלה, אינה כואבת ואינה מצריכה הכנות כלשהן. בבדיקה לא נפלטת קרינה והיא בטוחה לחלוטין - גם לנשים בהיריון.

האם מומלץ לבצע גם בדיקת ממוגרפיה וגם בדיקת אולטרה סאונד?

השילוב בין שתי הבדיקות מעניק אחוז גבוה יותר באיתור גושים ובזיהוי שינויים בשד. עבור נשים צעירות, נשים בסיכון גבוה ונשים בעלות רקמת שד גבשושית, בדיקת האולטרה סאונד יעילה ואמינה יותר.

חשוב: לבדיקות הביאי עמך את הממצאים (צילומים ותוצאות פענוח) של הבדיקות הקודמות לשם השוואה.

האם אני חייבת לעבור בדיקת ממוגרפיה?

כיום, המומחים ממליצים שכול אישה מגיל 50 ועד 74 תעבור בדיקת ממוגרפיה אחת לשנתיים.

מכיוון שלסרטן השד יש לעתים סיבות גנטיות, אם מישהי במשפחתך הקרובה לקתה פעם בסרטן השד, את מצויה בסיכון גבוה ועליך להיבדק כבר מגיל 40 ואילך. הבדיקה צריכה להיערך פעם בשנה, ומגיל 50 – פעם בשנתיים.

בכל מקרה, אנו ממליצים להתייעץ עם רופא הנשים שלך בנוגע לתדירות הבדיקה.

מה קורה אם מתגלה ממצא חשוד?

אם לאחר בדיקות הממוגרפיה והאולטרה סאונד מתעורר חשד לגידול ממאיר, תידרש בדיקת ביופסיה. בבדיקת הביופסיה, המבוצעת בהרדמה מקומית, הרופא מוציא בעזרת מחט, דגימת רקמה זעירה.

הדגימות נשלחות לבדיקה במעבדה פתולוגית. לאחר קבלת התוצאות, הרופא יציג בפנייך את הממצאים וימליץ על המשך מעקב או במידת הצורך על טיפול.

צוות מכון הממוגרפיה ו-US שד:

ד"ר איתי גדיאל.

ד"ר אהובה גרובשטיין.

ד"ר רחל קינן.

אבחון מוקדם של סרטן השד יכול לשפר את סיכויי ההחלמה שלך.

אנו מתחייבים לדאוג לכך שבכול ביקור במכון הממוגרפיה אתן תזכו לטיפול מהמדרגה הראשונה.

אנו מתחייבים לדאוג לכך שהבדיקות יבוצעו בסביבה נעימה ובאווירה רגועה.

לקבלת מידע, לבירורים ולקביעת תור התקשרו: 03-6401222.

כתבות נוספות בנושא "מרכז לבריאות השד"

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

מאשר/ת קבלת תוכן פרסומי