מכון לטיפול בכאב

מכון לטיפול בכאב

כייצד נמנע מהכאבים הכרוניים לפגוע בשגרה?

המכון לטיפול בכאב במרכז רפואי רמת אביב עוזר למטופליו לחזור לתפקוד רגיל ולשגרת יומם וליהנות מאיכות חיים גבוהה.

אנשים רבים סובלים מכאבים כרוניים שפוגעים בשגרת יומם. לעתים, הכאב הבלתי פוסק גורם גם להפרעות שינה שעלולות להתדרדר לדיכאון.

בעבר נהגו אנשי הרפואה להתייחס לכאב כאל סימן לגוף שנלחם במחלה, אך בשנים האחרונות הולכת וגוברת ההכרה כי הכאב אינו רק תסמין ולכן צריך לטפל בו בשיטות חדשניות ובגישה רב תחומית.

המכון לטיפול בכאב במרכז רפואי רמת אביב אימץ את הצהרת הפדרציה האירופאית שכאב כרוני הוא מחלה בפני עצמה. הוא מצטרף למרפאות ייחודיות מעטות, העומדות לרשות הציבור ומעניקות טיפול בכאב. המכון הוא רב תחומי והוא מנוהל על ידי רופאים מרדימים שעברו הכשרה מעמיקה בתחום. 

סוגי כאבים: 

  • כאבים חריפים/כרוניים - כאבים המופיעים כהחמרה לכאב מתמשך ונובעים מסיבות כגון: בעיות אורתופדיות, כאבי גב, פריצת דיסק, כאבי צוואר, מיגרנות, כאבי פרקים ובעיות עצביות.
  • כאבים הנובעים ממחלות או אירועים רפואיים – אלה יכולים להיות בעקבות אירוע מוחי, כאב נוירופטי – בעקבות מחלת הסוכרת, חולי סרטן הסובלים מכאבים הנובעים מהגרורות (בעיקר כאבים בעצמות ובעמוד השדרה), או כאבים שנגרמים בגלל הטיפולים הכימותרפיים וההקרנות.
  • כאבים בשל ניתוח – סוג הכאב קשור בקשר הדוק להליך הכירורגי באברים שונים בגוף כמו למשל: לב, בטן, ניתוחים אורולוגיים וניתוחים גניקולוגיים. כאב יכול להיגרם מאזור הצלקת שלאחר הניתוח בגלל הפגיעה בעצבים הקטנים או בעצבים הפריפריים (הגדולים). הכאב יכול להיגרם מפגיעה באיברים הפנימיים. כמו כן, בעקבות ההליך הכירורגי יכולים להופיע כאבי שרירים, כאבי עצמות, כאבים בעקבות הטראומה שעבר הגוף, כאבים לאחר גבס או בשל התאחות השבר.

לאחר אבחון הכאב והערכת המצב הבריאותי - עובר המטופל טיפולים שמטרתם להגיע לפתרון ממשי להעלמת הכאב או לכל הפחות - להקל על הכאב ולהפחית את סבלו.

המכון לטיפול בכאב עוזר למטופלים לחזור לתפקוד רגיל ולשגרת יומם וליהנות מאיכות חיים גבוהה. במכון ניתנים טיפולים גם למטופלים שסובלים מכאב ואינם מאושפזים בבית החולים בשל מחלה אחרת, כאשר לצידם עומד צוות רפואי מקצועי שהוכשר בתחום. במקרים בהם יש צורך באבחון או שיתוף של רופאים מקצועיים אחרים, צוות המרפאה מקיים עמם קשר רציף.

השיטות וסוגי הטיפולים מותאמים לסוג הכאב ולאפיון הספציפי שלו. הבנת מהות הכאב והטיפול בו, הם נדבך חשוב בתהליך השיקום. טכניקת הטיפול בכאב נקבעת על ידי רופא מומחה לטיפול בכאב אשר מאבחן ומתאים את שיטת הטיפול למצב הבריאותי ולצרכים הספציפיים של המטופל. בסופו של תהליך הטיפול בכאב, מרבית המטופלים יכולים לחזור לשגרת חייהם.

 

למידע נוסף, בירורים וזימון תורים התקשרו: 03-6401234

רשימת רופאים מומחים של מכון לטיפול בכאב
תואר שם הרופא מומחיות פרטים נוספים
דר' סרגיי אורוסוב מרפאת כאב לחצו כאן >

לקבלת מידע וקביעת תור:

* נא לאשר שאינך רובוט