ניתוחי MOHS

ניתוחי MOHS

שיטה ייחודית ומדויקת להסרה מלאה של גידולי עור

פירוט השיטה:

שיטת הMOHS היא שיטה ייחודית ומדויקת להסרה מלאה של גידולי עור ( מסוג BCC ו-SCC בעיקר), המופיעים לרוב באזורי הפנים, ראש וצוואר. בשיטה זו במסגרת ניתוח בהרדמה מקומית, מתבצעת בדיקה היסטולוגית של הקטע המוצא, על ידי חתך קפוא בטכניקה מיוחדת, במעבדה הנמצאת במתחם חדר הניתוח.

תוך כ-30 דקות לאחר עיבוד החומר, נבדקים החתכים על ידי מנתח ה-MOHS, אשר יכול בדרך זו לבדוק האם הגידול הוצא בשלמותו. על פי התוצאה, ניתן לדעת אם יש צורך בהוצאת רקמות נוספות או ניתוח נוסף, עד שהבדיקה מראה שלא נותרו שרידי גידול במקום.

זוהי שיטה ייחודית כאמור, אשר מצריכה הכשרה מיוחדת, ויתרונה של השיטה הוא בסיכוי הגבוה ביותר לריפוי סרטן העור.

תהליך הקבלה ומהלך הניתוח:

ניתוח MOHS הוא במהותו פעולה אמבולוטורית בהרדמה מקומית. חולה המופנה לניתוח מגיע לאחר שכבר נבדק במרפאה, הוסבר לו התהליך, נפתח לו תיק והוא חתום על הסכמה לניתוח הכולל את טופס התחייבות מחברת הביטוח שהתקבל מבעוד מועד.

  • עם הגעת המטופל למרכז הרפואי, עליו להירשם במשרד ולסיים את הליך הקבלה האדמיניסטרטיבי.
  • בהמשך, המטופל יעבור למתחם ההמתנה, שם הוא יעבור על ידי האחות בדיקת קבלה (לחץ דם, דופק, חום וכו'). מומלץ להגיע עם מלווה.
  • לאחר מכן, המטופל נבדק ע"י ד"ר תמיר שמסביר פעם נוספת את ההליך.

הכניסה לחדר הניתוח אינה מצריכה הכנה מיוחדת, מספיקים חלוק, נעליים וכובע. הסניטר יכניס את החולה לחדר ניתוח, שם תמתין לו האחות. הניתוח עצמו מהיר יחסית- בדרך כלל כ-10 דקות של שהות החולה עד שהנגע מוצא.

בסופו של דבר, הדגימה נלקחת למעבדה על ידי ד"ר תמיר והחולה חוזר חבוש לחדר המתנה. הרופא בניתוח MOHS הוא גם המפענח של הבדיקה הפתולוגית והוא יבדוק את ממצאי הקטע המוצא במעבדה במשך כ20-30 דקות. על פי הממצאים, יחליט המנתח אם יש צורך בהמשך התהליך. במידה וכן, נכנס החולה פעם נוספת לחדר הניתוח, להוצאת רקמה נוספת לבדיקה במעבדה, וחוזר חלילה. כאשר הגידול מוצא בשלמותו, מוכנס החולה לסגירת הפצע, תהליך שיכול לארוך בין 10 דקות לחצי שעה. בסיומו המטופל משתחרר הביתה.

לנוחיותכם, מצורף דף הנחיות למטופלי ניתוחי מוס

לפרטים נוספים ויצירת קשר התקשרו: 03-5278448

רשימת רופאים מומחים של ניתוחי MOHS
תואר שם הרופא מומחיות פרטים נוספים
דר' תמיר גבריאל כירורגיה- ניתוחי MOHS לחצו כאן >

לקבלת מידע וקביעת תור:

* נא לאשר שאינך רובוט