ערמונית מוגדלת

ערמונית מוגדלת

כל מה שרציתם לדעת על ערמונית מוגדלת, התסמינים ודרכי הטיפול

בלוטת הערמונית היא בלוטה קטנה שנמצאת באזור האגן של הגבר. במצב תקין גודלה יהיה כשל אגוז, אך במצב של ערמונית מוגדלת היא יכולה להגיע לגודל רב יותר ולפגוע בשגרת החיים התקינה. החדשות הטובות הן שיש מה לעשות.

ערמונית מוגדלת היא תופעה שכיחה למדי בקרב גברים בגילאים מתקדמים. אמנם עבור הגברים בגילאי ה- 40 מדובר עדיין בתופעה נדירה, אך ככל שמתבגרים התופעה אינה נדירה כלל. מעל גיל 50 התופעה של ערמונית מוגדלת הופכת לשכיחה. לעיתים, הדבר יכול להיות תמים וחסר משמעות, אך במקרים מסוימים התופעה יכולה להצביע על בעיה חמורה יותר. המרכז לבריאות הגבר שבמרכז רפואי רמת אביב, מציע טיפול יעיל וחדשני וערמונית מוגדלת שפירה, לצד מערך לאבחון וטיפול בסרטן הערמונית. צוות הרופאים המנוסה, הכלים הטכנולוגיים והשימוש בשיטות העדכניות ביותר, מאפשרים לכם להיבדק ולהרגיש שאתם בידיים טובות.

תפקידה ומהותה של הערמונית

בלוטת הערמונית (פרוסטטה) היא בלוטה קטנה למדי אשר נמצאת באגן של הגבר, בסמוך לשלפוחית השתן ולחלחולת, אשר משתתפת בייצור ובאגירת נוזל הזרע. רבים מהגברים יתמודדו לאורך חייהם עם תופעה שנקראת ערמונית מוגדלת – מצב שבו מסיבות מסוימות, נפח הבלוטה גדל משמעותית בהדרגה.

ערמונית מוגדלת - מה התסמינים?

ערמונית תקינה תהיה בדרך כלל גדולה מעט מאגוז. תופעה של ערמונית מוגדלת יכולה להיות תופעה ללא תסמינים, כאשר ההגדלה הפיזית של בלוטת הערמונית היא החריגה היחידה. יחד עם זאת, ערמונית מוגדלת עלולה לגרור אחריה שלל תסמינים כגון: תכיפות במתן שתן או דחיפות, כאשר מתעורר צורך מיידי של ממש להטיל שתן בלי שום יכולת להתאפק, או "נוקטוריה" שהיא תכיפות במתן שתן ספציפית בשעות הלילה. תסמין נוסף הוא חסימה, כאשר ישנו זרם חלש של שתן, כלומר ייתכן גם שלאחר מתן השתן עדיין תהיה תחושה שהשלפוחית לא התרוקנה. כמו כן, יכול להופיע כאב בזמן מתן שתן או צורך להתאמץ בעת ההשתנה.

ניתן לחלק את התסמינים הללו לשתי קבוצות עיקריות:

• תסמיני גירוי הכוללים את התופעות של תחושת דחיפות ותכיפות במתן שתן.

• תסמיני חסימה, שם נכללים שאר התסמינים העוסקים בכאב או במאמץ בעת מתן שתן.

ערמונית מוגדלת: ממצאים שפירים או סרטן הערמונית?

כלל התסמינים שצוינו מעלה אמנם מצביעים על ערמונית מוגדלת, אך כדאי לדעת שהם לא בהכרח יצביעו על אותו מצב רפואי. ערמונית מוגדלת נחלקת לשני סוגים: ערמונית מוגדלת שפירה או מצב של סרטן הערמונית. מצב של ערמונית מוגדלת שפירה ניתן לטיפול בצורה די פשוטה והוא מאפשר חזרה מהירה לשגרה, לעומת זאת במידה ומדובר בסרטן הערמונית, ישנה חשיבות רבה לזיהוי המוקדם, שכן עיכוב בזיהוי עשוי לגרור טיפולים מורכבים יותר ופגיעה באיכות החיים. לכן, כל מקרה ונסיבותיו חייבים להיבדק לגופו, תוך הסתכלות בראייה כוללת על היסטוריה רפואית. חשוב מאוד לעקוב אחרי התופעה ולוודא שלא חלה החמרה במצב הרפואי. במידה ומזהים את התסמינים הללו, כדאי לגשת לבדיקה וטיפול במידת הצורך. לצוך מעקב מומלץ לפנות לרופא מוסמך שיש בידיו את המכשור, הטכנולוגיה והידע העדכניים ביותר.

טיפול חדשני לערמונית מוגדלת שפירה - Rezum ללילה שקט!

במידה ואתם סובלים מערמונית מוגדלת ומהתסמינים המעידים על כך חשוב שתדעו שיש לנו פתרון בשבילכם! המרכז לבריאות הגבר במרכז רפואי רמת אביב הוא מהמובילים בתחום, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה טכנולוגית והוא מציע מגוון טיפולים עדכניים. Rezum טיפול בהגדלה שפירה של הערמונית (BPH), הוא טיפול תרמי בהולכת אדי מים באמצעות תדר רדיו. הליך זעיר פולשני הנחשב לטיפול חדשני וייחודי מסוגו בעולם.

למי מתאים טיפול Rezum ללילה שקט?

• גברים בהם הטיפול התרופתי המקסימלי כבר אינו מביא להטבה מספקת באיכות חייהם.

• גברים המטופלים תרופתית ומרוצים מהטיפול אבל עם זאת סובלים מתופעות הלוואי של התרופות.

• גברים שאינם רוצים להיות מחויבים לטיפול תרופתי כרוני.

• גברים אשר מעוניינים בחזרה מהירה לשגרת החיים והעבודה לאחר ההליך הטיפולי.

• כיוון שזו פעולה זעיר פולשנית הגורמת לפחות תופעות לוואי ביחס לניתוח רגיל, היא יכולה גם להתאים לגברים מבוגרים החוששים מניתוח פולשני סטנדרטי והאשפוז הכרוך בו.

מתוקף מחקרית: מרבית המטופלים ב- Rezum מעידים על שיפור ניכר בתסמיני ערמונית מוגדלת!

חשד לסרטן הערמונית?

במידה ולא מדובר בערמונית מוגדלת שפירה וקיים חשד לסרטן הערמונית, המרכז לבריאות הגבר שבמרכז רפואי רמת אביב מציע מערך לאבחון וטיפול בסרטן הערמונית, על ידי טובי המומחים בתחום, תחת קורת גג אחת. בין שיטות האבחון והטיפול ניתן למצוא:

  • מיקרו אולטרסאונד לאבחון ממצאים בערמונית
  • ביופסיית MRI US Fusion
  • טיפולים ממוקדים (פוקליים)

לסיכום, במידה ואתם סובלים מאחד או יותר, מהתסמינים שצוינו מעלה, ייתכן מאוד ואתם סובלים ממצב של ערמונית מוגדלת. חשוב מאוד לא להתעלם ולגשת להבדק בהקדם, כדי לאפשר חזרה מהירה לשגרת חיים תקינה, וגם לשלול מצבים חמורים יותר ואף מסכני חיים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם בנושא ערמונית מוגדלת:

ערמונית מוגדלת תפקוד מיני לקוי: מה הקשר?

מתן שתן תכוף אצל גברים

האם ערמונית מוגדלת היא תמיד סימן לדאגה?

ערמונית מוגדלת תפקוד מיני: התופעה שמשפיעה גם על נשים

לקבלת מידע וקביעת תור:

* נא לאשר שאינך רובוט