ערמונית מוגדלת תפקוד מיני לקוי - מה הקשר?

ערמונית מוגדלת תפקוד מיני לקוי - מה הקשר?

האם ערמונית מוגדלת ותפקוד מיני קשורים אחד לשני?

ערמונית מוגדלת היא תופעה שכיחה מאוד בקרב גברים. אחת ההשלכות שלה היא פגיעה בתפקוד המיני, אשר גורמת לפגיעה בחיים האישיים. החדשות הטובות הן שאין צורך להשלים עם המצב ואנו מציעים מגוון טיפולים לשיפור המצב.

בלוטת הערמונית (או פרוסטטה) היא איבר בגופו של הגבר, הממוקם באזור מוצא שלפוחית השתן דרכו עובר צינור השופכה, כאשר היא מקיפה אותו. בנוסף לכך, לבלוטת הערמונית יש תפקידים חשובים הקשורים לתפקוד המיני של הגבר ולמערכת הרבייה שלו. היא מייצרת את נוזל הערמונית, המהווה חלק מנוזל הזרע והיא מסייעת בשפיכת הזרע על ידי השריר החלק שנמצא בה.

על תופעת הערמונית המוגדלת

ערמונית מוגדלת היא תופעה שכיחה ביותר, בעיקר בקרב גברים בגילאי 70 ומעלה, אך גם קודם לכן. התופעה אינה בעייתית כשלעצמה, אבל כשהערמונית גדלה לגודל מסוים, היא כבר מתחילה לפגוע באיכות החיים, בדרכים שנפרט בהמשך. מדובר בתופעה שמעטים האנשים שבודקים אותה ומרביתם מתעלמים ומזניחים אותה, על אף שיש לה השפעה רבה על התפקוד המיני. לא כולם יודעים שיש לכך טיפול, שלא חייבים להשלים עם רוע הגזרה ולהתמודד בשקט עם הירידה בתפקוד המיני והפגיעה בחיי המין התקינים.

ערמונית מוגדלת – מהם התסמינים?

ישנם כמה סימפטומים שיכולים לאפיין גבר שסובל מערמונית מוגדלת. ראשית, תחושה של חוסר ריקון של השלפוחית, כאשר לאחר התרוקנות, הגבר עדיין מרגיש תחושה של שלפוחית מלאה. בנוסף, עוצמה חלשה של זרם בעת מתן שתן, טפטוף, תחושה של דחיפות במתן שתן, כאילו אין אפשרות להתאפק וכמו כן, תכיפות במתן שתן, כאשר הכוונה למתן שתן לעיתים קרובות. לבסוף, יכולים גם להופיע כאבים בעת מתן השתן. תפקוד מיני מהווה גם הוא היבט משמעותי במצב של ערמונית מוגדלת. כמעט מחצית הגברים שסובלים מתסמינים שצוינו לעיל, חווים גם ירידה בקיום יחסי מין כתוצאה מתפקוד מיני לקוי, שנובע מהערמונית המוגדלת. ככל שהתסמינים יותר קשים ועוצמתיים, כך גם יחסי המין והתפקוד המיני בכלל הופכים למסורבלים יותר, ונפגעים יותר.

ערמונית מוגדלת תפקוד מיני לקוי - מה הקשר?

כחלק מתופעת הערמונית המוגדלת, תפקוד מיני משחק תפקיד חשוב. כתוצאה מערמונית מוגדלת, ישנם גברים רבים שחווים קושי בתפקוד המיני וכתוצאה מכך נפגעים חיי המין שלהם. מכאן שגם הקשר הזוגי והאינטימיות סופגים מכה קשה – כאשר כל אלה מובילים לפגיעה כללית באיכות החיים. פעמים רבות גברים מבוגרים נוטים להתעלם מתופעת הערמונית המוגדלת, ומשלימים עם המצב, מתוך הבנה שהוא מגיע עם הגיל, ולא ניתן לפתרון, אך לא כך הדבר. מרכז רפואי רמת אביב מציע מגוון טיפולים שיסייעו להחזיר את איכות החיים ואת התפקוד המיני התקין. פעילות מינית היא חשובה ביותר, גם בגיל השלישי. הן להעצמת הביטחון העצמי של הגבר והן להעצמת תחושות של אינטימיות, אהבה וחיבור. לכן, אי אפשר להתעלם מתופעות שעלולות להשפיע על כך, כמו ערמונית מוגדלת, שהתפקוד המיני קשור אליה ישירות. בנוסף לפנייה לרופא מומחה לקבלת טיפול מקצועי, חשוב גם להקפיד על תזונה בריאה ונכונה ועל פעילות גופנית. אלה גם כן יכולים להועיל ולמנוע את התפתחותה של התופעה בהמשך הדרך.

אז מה עושים במקרה של ערמונית מוגדלת תפקוד מיני לקוי? הטיפול שמציע מרכז רפואי רמת אביב

המרכז לבריאות הגבר, המהווה חלק ממרכז רפואי רמת אביב, מציע שיטה חדשנית לטיפול בתופעת הערמונית המוגדלת – טיפול בשם Rezum. המרכז לבריאות הגבר מהווה מקום פורץ דרך בתחום, כאשר הוא מיועד אך ורק לגברים ומתעסק רק בבעיות הרפואיות שמתעוררות אצל גברים במיוחד. במרכז פועל צוות מנוסה ומיומן, עם הידע המקצועי העדכני ביותר והוא חורט על דגלו ערכים של חדשנות וטכנולוגיה. במרכז, ישנם סוגי טיפול חדשניים ומוצלחים, המתבססים על טכנולוגיות מתקדמות במיוחד. הטיפול Rezum הוא הליך זעיר פולשני והמנגנון שלו פועל על הולכת אדי מים (קיטור) על ידי תדר רדיו. לאחר הטיפול, יוכל המטופל לשוב לשגרת חייו התקינה בתוך כיומיים. הטיפול מתבצע בהרדמה באשפוז יום ואין צורך באשפוז ממושך יותר או בתקופת החלמה מורכבת וארוכה. התוצאות שנרשמו לטיפול מרשימות ביותר ואכן, המטופלים שעברו את הטיפול Rezum העידו על שיפור ממשי וניכר באיכות החיים שלהם, כמו גם בחזרה של תפקוד מיני תקין.

שאלות ותשובות

מהי שכיחותה של תופעת הערמונית המוגדלת?

התופעה שכיחה ביותר. בגילאי ה-40, מדובר עדיין בתופעה יחסית נדירה, אך ככל שמטפסים בגיל, באזור גילאי 70-90 התופעה מופיעה כמעט אצל כל גבר. פעמים רבות, מדובר בהגדלה שפירה בלבד ואין בה בעיה כשלעצמה, אך מומלץ לטפל בכך ולא להזניח.

האם כאשר ישנה ערמונית מוגדלת התפקוד המיני בהכרח ייפגע?

לא, כמו כל עניין רפואי אחר, מדובר בנושא אינדיבידואלי שמשתנה מאדם לאדם. ייתכן גבר שלא יחווה פגיעה בתפקוד המיני וייתכן גבר אחר שכן יחווה פגיעה כזו. עם זאת, כאשר הערמונית מגיעה לגודל מסוים, הסבירות שאותו גבר יחווה תפקוד מיני לקוי עולה בהתאם.

מתי כדאי לפנות לטיפול?

ערמונית מוגדלת היא בעיה שלא כדאי להזניח. בגלל שישנם טיפולים יעילים ואפקטיביים, ההמלצה היא לפנות לטיפול בהקדם ולהחזיר את שגרת החיים התקינה. במידה שמתעכבים עם הפנייה לטיפול, תסמיני מערכת השתן יכולים להופיע או להחמיר ולפגוע קשות באורח החיים התקין.

לקבלת מידע וקביעת תור:

* נא לאשר שאינך רובוט