תהליך הבדיקה

תהליך הבדיקה

בדיקת הCT מהירה ויעילה

לפני הבדיקה

השתדלו להגיע לבושים בבגדים קלים ונוחים. אביזרים מתכתיים יכולים לפגום באיכות התמונה ולכן מומלץ להימנע מלבישת תכשיטים ובגדים עם רוכסנים ואביזרי מתכת גדולים. יש להוריד עגילים טרם הכניסה לחדר הבדיקה.

אנא הימנעו מאכילת אוכל מוצק 3 שעות טרם הבדיקה. אפשר לשתות מים וכן ליטול תרופות כנדרש. יש להגיע שעתיים לפני בדיקות בטן אגן וכחצי שעה לפני הבדיקות האחרות. אסור לבצע בדיקות CT בהריון. אם יש סיכוי להריון חובה לידע את טכנאי ה-CT לפני ביצוע הבדיקה- יש לבטל את הבדיקה מיד לאחר סיום הבירור!

הבדיקה

עם כניסתכם לחדר הבדיקה תתבקשו לשכב על מיטת מכשיר הסיטי.

סורק הסיטי הוא מכשיר גדול, מרובע עם חלל במרכזו. המכשיר מצויד במיטת בדיקה עליה שוכב הנבדק. מיטה זו נעה לתוך ואל מחוץ למכשיר הסיטי במהלך הבדיקה תוך כדי רכישת תמונות הגוף. בזמן הבדיקה תדרשו לשכב ללא תנועה ותקבלו הוראות נשימה מהטכנאי המבצע אותה. מכשיר ה-CT ישמיע קולות סיבוב עם תנועת מיטת הבדיקה.

למרות שתהיו בחדר הבדיקה לבדכם, הטכנאי רואה ושומע אתכם במשך כל הבדיקה. זמן השהייה בחדר הבדיקה הוא מספר דקות אך הבדיקה עצמה נמשכת מספר עשרות שניות בלבד.

לאחר הבדיקה

תוכלו לחזור לפעילות השגרתית. אם יוזרק לכם חומר ניגוד יודי לווריד ביד תתבקשו להמתין 30 דקות בהשגחה, טרם עזיבתכם את המכון.

תוצאות הבדיקה

לאחר הבדיקה יועברו התמונות לפענוח על ידי רופא רדיולוג מומחה. פענוח בדיקת הסיטי דורש ריכוז וזמן שכן הבדיקה הממוצעת כוללת מאות תמונות. מועד סיום הפענוח יימסר לכם על ידי מזכירת הקבלה.

תמונות הבדיקה ניתנות על גבי דיסק מחשב. דיסק המחשב מצויד בתוכנת הפעלה המאפשרת צפייה בכול מחשב ביתי.

תוצאות הבדיקה ניתנות בעזרת אתר האינטרנט של המרכז הרפואי בעזרת שם משתמש וסיסמא הניתנים ביום ביצוע הCT על ידי מזכירת הקבלה.

בהצלחה.

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

* נא לאשר שאינך רובוט