בדיקת סיטי פרטית

בדיקת סיטי פרטית

כל מה שרציתם לדעת על בדיקת סיטי פרטית

בדיקת סיטי יכולה להיות קריטית ביותר, אך ללא זמינות של תורים בקופות החולים, המצב הרפואי יכול להחמיר. לכן, מרכז רפואי רמת אביב מציע פתרון לכך: בדיקת סיטי פרטית עם זמינות גבוהה לתורים ורופאים מומחים ומקצועיים.

מהי בדיקת CT?

בדיקת CT היא בדיקת דימות הפועלת על ידי קרני רנטגן. תוצאות הבדיקה מחברות למעשה כמה צילומי רנטגן שנלקחו במהלך הבדיקה וכך מתקבלת תמונה רחבה ומפורטת יותר של המצב הרפואי. ראשי התיבות CT מייצגים את המילים Computerized Tomography, ובעברית: טומוגרפיה ממוחשבת.

במהלך הבדיקה, נפלטות קרני רנטגן ומתחילות את מסלולן דרך הרקמות השונות שבגוף, כאשר כל רקמה מחזירה את הקרינה באופן שונה ועל ידי כך ניתן למפות את נראותו של האיבר הנבדק. לבסוף, מתקבלת תמונה שמוצגת לפי חתכים וניתן לצפות בה בשלמותה, או לצפות בכל פרוסה או חתך באופן נפרד, וכך לגלות ממצאים מדויקים יותר. בדיקת סיטי נעשית באזורים שונים ורבים בגוף, כגון: הבטן, בית החזה, האגן, עמוד השדרה, הצוואר, המפרקים השונים בגוף וגם באזורי הראש והפנים.

יחד עם זאת, ישנם איברים מסוימים שיש בהם ריבוי של כלי דם, או שמדובר מלכתחילה באיבר שהוא חלול ולכן בדיקת הסיטי מתקיימת באיברים הללו בעזרת חומר ניגוד. חומר ניגוד נכנס לגוף על ידי הזרקה או שתייה שלו והוא גורם לכך שהשיקוף שיתקבל בבדיקת הסיטי יהיה ברור יותר.

מי צריך לבצע בדיקת CT?

כאמור, ישנם סוגים שונים של בדיקות סיטי, בהתאם לאיבר שאותו מעוניינים לבדוק. במקרה של חבלה בגוף, תיעשה בדיקת סיטי כדי להעריך ולבדוק אפשרות של דימום פנימי, שבר, גידול או פגיעה באיברים פנימיים. כמו כן, היא יכולה לגלות בעיות בכלי הדם ולזהות מראש המצאות של קרישי דם.

בדיקת סיטי ראש תיעשה במקרה שאדם נחבל בראשו. ניתן לבצע בדיקת סיטי גם כדי לאבחון מחלות אף אוזן גרון מסוימות.

בדיקת סיטי בעמוד השדרה מיועדת לאנשים המתלוננים על כאבי גב. כמו כן, ניתן לבצע בדיקת סיטי כדי לבדוק בעיות אורטופדיות מסוימות, או כדי לברר את מקור לכאבי בטן חוזרים ונשנים.

בנוסף, ישנה בדיקת סיטי שמשמשת אלטרנטיבה לבדיקת קולונוסקופיה. הבדיקה נקראת "קולונוסקופיה וירטואלית" והיא בוחנת את החלק הפנימי של המעיים. בדיקת סיטי יכולה להיעשות גם באנשים הסובלים ממחלות בריאות, או מבעיות בדרכי השתן. בדיקת סיטי יכולה להעיד על גידולים באיברי הגוף השונים.

אם כן, בדיקת סיטי מיועדת עבור קשת רחבה של אנשים ותוצאותיה חשובות מאוד. הבדיקה יכולה לגלות ממצאים רבים שיש להם השפעה רבה על אופן הטיפול שיומלץ וייקבע עבור אותו אדם שנבדק. לכן, ישנה חשיבות רבה בביצוע הבדיקה בהקדם האפשרי, שכן פעמים רבות גילוי מוקדם של בעיה רפואית מסוימת מגביר את הסיכוי להירפא ממנה.

בדיקת CT פרטית במרכז רפואי רמת אביב

כפי שציינו, החשיבות שבביצוע בדיקת סיטי בהקדם האפשרי היא רבה. ביצוע מוקדם של בדיקה זו, יכול לקנות זמן יקר כדי לנסות טיפולים שונים במטופל ולהחליף את סוג הטיפול במידה שהטיפול המקורי אינו נותן תוצאות מיטביות, כאשר בסופו של דבר המטרה העיקרית היא חזרה לשגרת חיים תקינה ובמקרים מסוימים אף להציל חיים.

ואולם, בדיקות CT באופן כללי אינן נמצאות בזמינות גבוהה לציבור וייתכן שאדם שזקוק לבדיקה ייאלץ להמתין לה זמן רב. לכן, במרכז רפואי רמת אביב מוצע שירות של בדיקת סיטי פרטית, עם שירותי פיענוח בדיקה פרטיים ותשובה מיידית. בדיקת סיטי פרטית במרכז רפואי רמת אביב נעשית תחת פיקוחו של רדיולוג מומחה, כאשר בנוסף לכך, לאחר הבדיקה תיקבע שיחת ייעוץ אישית עם הרופא. לאחר שיחת הייעוץ האישית עם הרופא, יהיה ניתן לקבל חוות דעת נוספת על הפיענוח הקודם. חשוב לדעת שהבדיקה עצמה אינה כרוכה בכאב, אך ייתכן חוסר נוחות מסוים במקרה שמתבצע שימוש בחומר ניגוד וייתכן שיהיה קשה למטופל לשכב מבלי לזוז במשך דקות ארוכות, אך ישנם פתרונות מסוימים לכך, כמו כריות ייחודיות שיעזרו לקבע את האיבר המצולם.

מהרגע שתגיעו למרכז רפואי רמת אביב, תבינו שהגעתם למקום הנכון. המרכז הינו מוביל בתחום והוא דוגל בחדשנות ובהתקדמות טכנולוגית שמביאה לתוצאות טובות יותר. כמו כן, הצוות הרפואי במרכז הוא מקצועי ביותר ובעל ניסיון רב שנים. עם רגישות, אכפתיות, וזמינות גבוהה לתורים – אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום.

שאלות ותשובות

האם בדיקת סיטי מצריכה הכנה מוקדמת?

במהלך הבדיקה, ייתכן שיידרש מכם להוריד בגדים מסוימים, חפצי מתכת או תכשיטים שיכולים להפריע לבדיקה ולצילום. כמו כן, ייתכן שבדיקת הסיטי שתעברו תיעשה באמצעות חומר ניגוד ובמקרה כזה ייתכן שתתבקשו לצום במשך כמה שעות טרם הבדיקה.

האם ישנה הכנה מיוחדת לפני קולונוסקופיה וירטואלית?

חשוב לדעת שאם אתם עוברים קולונוסקופיה וירטואלית, יהיה עליכם להתכונן לכך מראש על ידי דיאטה ייחודית שמטרתה לנקות את הגוף ואת המעיים משאריות של צואה. את ההנחיות המדויקות תקבלו מהמכון שבו תעברו את בדיקת הסיטי.

מה קורה במהלך הבדיקה?

הבדיקה אורכת כחצי שעה לכל היותר ובדרך כלל משכה קצר יותר. הבדיקה נעשית כאשר המטופל ער ולא תחת הרדמה מסוימת. ישנה חשיבות לכך שהאדם הנבדק לא יזוז במהלך הבדיקה ולכן הרדמה או טשטוש יינתנו אך ורק לילדים קטנים שלא מסוגלים לעמוד בהנחיות הללו.

לקבלת מידע וקביעת תור:

* נא לאשר שאינך רובוט