בדיקת אקו לב במאמץ

בדיקת אקו לב במאמץ

בדיקת אקו לב במאמץ

במכון הלב של המרכז הרפואי רמת אביב בדיקת האקו לב במאמץ הנערכת באמצעות טכנולוגיות ומכשור רפואי חדשניים, מתקדמים ומשוכללים. חווית שירות המעניקה יחס אישי וכבוד לצרכים, רצונות וציפיות המטופלים.

השירות  ניתן באופן פרטי בזמינות גבוהה לפניות מטופלים ומתן שירות יעיל ומהיר במיוחד. יש אפשרות לקבל החזר מחברות ביטוח - בהתאם לתנאי הפוליסה.

אקו לב במאמץ:

בדיקת אקו לב במאמץ משלבת מבחן מאמץ ובדיקת אקו לב לפני ומיד לאחר המאמץ. הבדיקה מאפשרת איתור ושינוי תנועתיות דפנות הלב מיד לאחר ביצוע המאמץ. בבדיקה אקו לב במאמץ תקינה יש תנועתיות מוגברת של הדפנות לאחר המאמץ. במידה ומופיעה הפחתה בתנועתיות של שני סגמנטים במאמץ לעומת המצב במנוחה קיים חשד להיצרות משמעותית (מעל 50%) בעורק הכלילי המספק דם לאזורים אלו. בנוסף ניתן להעריך באמצעות הבדיקה את תפקוד מסתמי הלב במנוחה ולאחר מאמץ ולמדוד את הלחץ בריאות.

ההנחיות לפני ביצוע אקו לב במאמץ:

במידה והנך מקבל תרופות ללחץ דם או למחלת לב כגון: קרדילוק, נורמיטן, נורמלול, לופרסור- יש להתייעץ עם הרופא המפנה, האם לבצע את הבדיקה עם התרופות או להפסיקם. הבדיקה מתבצעת על הליכון, ולכן יש להצטייד בביגוד נוח בנעלי ספורט נוחות, אין צורך בצום, אבל לא מומלץ לאכול ארוחה כבדה לפני הבדיקה.

מהלך הבדיקה:

בשלב הראשון עושים בדיקת האקו לב במנוחה באמצעות מכשיר אולטרה סאונד כדי לבדוק את מצב הלב המתכווץ במנוחה להערכת תפקוד הלב והמסתמים.

בשלב השני של בדיקת עושים בדיקת מאמץ. הנבדק צועד על הליכון משופע במטרה להגיע לדופק המטרה המותאם לכל נבדק אישית בהתאם לגיל מין ומצב רפואי. הנבדק ממשיך במאמץ עד שהוא מגיע לדופק המטרה. כאשר מגיע הנבדק לדופק הרצוי או מגיע לשיא המאמץ שלו, נערכת סריקת אקו לב נוספת.

קבלת תוצאות:

רופא קרדיולוג, מומחה למחלות לב מפענח את תוצאות בדיקת האקו לב ומשווה בין בדיקת האקו במאמץ שנעשתה לאחר שהנבדק הגיע לדופק המטרה לתוצאותיה של בדיקת האקו לב שנעשתה במנוחה.

לאחר ביצוע הבדיקה הקרדיולוג כותב את התשובה והנבדק/ת מקבל/ת את סיכום תוצאות הבדיקה בכתב.

לקבלת פרטים וקביעת תור התקשרו: 03-6401234

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

* נא לאשר שאינך רובוט