וועדה להפסקת הריון

וועדה להפסקת הריון

טיפול רפואי מסור ומקצועי, לצד יחס חם ואישי

בתקופה רגישה זו שבה את זקוקה לטיפול רפואי מסור ומקצועי, לצד יחס חם ואישי, אנחנו במרכז הרפואי רמת אביב נעשה הכול כדי לעזור לך לעבור את ההליך בפשטות ובמהירות – תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה.

אחת מההחלטות החשובות בנוגע להפסקת ההיריון היא בחירת המקום שבו יתבצע ההליך. משרד הבריאות מתיר למספר מצומצם של מרכזים רפואיים לבצע הפסקת היריון (בכפוף לאישור ועדה), ביניהם המרכז הרפואי רמת אביב.

מלבד היחס האישי והשמירה על פרטיותך, אנחנו במרכז הרפואי נעשה את מרב המאמצים כדי שלא תצטרכי להמתין זמן רב או להתייגע בהליכים ביורוקרטיים.

צוות רפואי מיומן עומד לרשותך כדי להעניק לך את הטיפול הרפואי הטוב ביותר לצד יחס אדיב ומתחשב.  ד"ר דוד וינטרוב הוא מומחה לגינקולוגיה ולמיילדות מהבכירים בישראל. ד"ר וינטרוב משמש גם יו"ר הוועדה להפסקת היריון הפועלת במרכז.

אומנם, אנו מעמידים לרשותך את מיטב הרופאים בארץ, אך אם תבחרי בכך - באפשרותך להגיע עם הרופא האישי שלך ובתנאי שהוא גינקולוג מומחה.

המקרים שבהם המדינה מתירה להפסיק היריון

  • אם את מתחת לגיל 18 או מעל גיל 40.
  • אם ההיריון נובע מיחסים אסורים על פי חוק, מגילוי עריות או מיחסים מחוץ לנישואין.
  • אם הוולד עלול להיות בעל מום גופני או נפשי.
  • אם המשך ההיריון עלול לסכן את חייך או לגרום לך נזק גופני או נפשי.

אם את עונה על אחד מתנאים אלה, תוכלי לבצע הפסקת היריון (הפלה), לאחר קבלת אישור של הוועדה להפסקת הריון

הוועדה להפסקת היריון

הוועדה כוללת שלושה חברים, שני רופאים ועובד סוציאלי או עובדת סוציאלית (שלפחות אחת מהם חייבת להיות אישה). הוועדה תבדוק אם את עומדת באחד מהתנאים המוגדרים ברשימה, ותוודא שאת מסכימה ומאשרת בחתימתך כי ברצונך להפסיק את ההיריון.

הוועדה מתכנסת במרכז רפואי רמת אביב ומקבלת את הפונות לאחר קביעת פגישה אישית ובלי שתצטרכי להמתין בתור. לאחר שתקבלי את אישור הוועדה, אפשר לגשת מיד לביצוע ההפלה.

להליך עצמו יש להגיע עם תעודת זהות, בדיקת דם RH, ספירת דם ואישור תשלום עבור פתיחת תיק (מתבצעת במקום).

שיחה אישית: עם הגעתך למרפאה תיכנסי לשיחה אישית עם העובדת הסוציאלית, שבה יוסבר לך התהליך. במהלך השיחה, אם תרצי, תוכלי להתייעץ ולהעלות שאלות ולבטים. העובדת הסוציאלית תייעץ, תדריך ותלווה אותך לאורך התהליך כולו. בכל שלב תוכלי להחליט שאינך מעוניינת בהפלה, ואנחנו נכבד את החלטתך.

הסבר שניתן על ידי רופא נשים: בוועדה נוכח רופא נשים אשר יסביר לך את שלבי התהליך, את השיטות החלופיות השונות ואת הסיבוכים האפשריים בשל הפסקת ההיריון.

החלטת הוועדה: ההחלטה מתקבלת בדרך כלל במקום, למעט מקרים חריגים הדורשים התייעצות נוספת. לאחר אישור הוועדה תתבקשי לחתום על הסכמה לביצוע הפסקת היריון ובנוסף, לאשר כי קיבלת הסבר מפורט טרם חתימתך. הרופא יאשר בחתימתו כי הסביר לך את הסיכונים ואת הסיבוכים הכרוכים בהפסקת ההיריון, את התוצאות האפשריות ואת נכונות חתימתך בפניו. כל המידע והמסמכים המתייחסים לבקשות המופנות לוועדה, לדיוניה ולהחלטותיה, הם סודיים וחסויים.

לאחר השלמת תהליך האישור תוכלי לגשת לביצוע ההליך.

שיטות להפסקת היריון

אפשר לבחור את השיטה המתאימה בהתאם לגיל ההיריון ולמצב הבריאותי.

הפסקת היריון באמצעות גלולה (mefigin): זוהי שיטה בטוחה וקלה שמתאימה רק לתחילת ההיריון (בד"כ עד שבוע 7). לאחר בדיקה רפואית הכוללת אולטרה-סאונד, תקבלי טבלית מיפג'ין לבליעה. לאחר 48 שעות עלייך לחזור לקבלת תכשיר מכווץ רחם, ולאחר שבועיים לביקורת. במקרים בודדים (כ-4%), הטיפול אינו מביא לסיום ההיריון ותידרש התערבות כירורגית.

הפסקת הריון כירורגית: הליך בטוח, קצר ויעיל מאד שמתאים להיריון עד שבוע 12. ההליך הכירורגי מתבצע בחדר ניתוח ובהרדמה מלאה.

אם יש לך שאלה או התלבטות בנוגע להליך הפסקת ההיריון, אל תהססי להתייעץ (בדיסקרטיות מלאה) עם העובדת הסוציאלית המנוסה שלנו שתעניק לך את התמיכה הרגשית ואת המידע הדרוש לך.

אנו מתחייבים לדאוג לכך שאת תזכרי לטיפול מהמדרגה הראשונה. אנו מתחייבים שההליך יבוצע בדיסקרטיות מלאה, בסביבה נעימה ובאווירה רגועה. 

לקבלת מידע ובירורים 03-6401315

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

* נא לאשר שאינך רובוט