מרפאה לטיפול בכאב

מרפאה לטיפול בכאב

לכאב יש פתרון

המרפאה לטיפול בכאב במרכז הרפואי רמת אביב מצטרפת למרפאות ייחודיות מעטות העומדות לרשות הציבור ומעניקות טיפול בכאב.

המכון לרפואת הכאב במרכז הרפואי רמת אביב אימץ את הצהרת הפדרציה האירופאית שכאב כרוני הוא מחלה בפני עצמה.

המרפאה היא מרפאה רב תחומית שמנוהלת על ידי רופאים מרדימים ורופאים מומחים ברדיולוגיה טיפולית. כל הרופאים במרפאה לטיפול בכאב עברו הכשרה מעמיקה בתחום. 

אנשים רבים סובלים מכאבים כרוניים שפוגעים בשגרת יומם. לעתים, הכאב הבלתי פוסק גורם גם להפרעות שינה שעלולות להתדרדר לדיכאון.

בעבר נהגו אנשי הרפואה להתייחס לכאב כאל סימן לגוף שנלחם במחלה, אך בשנים האחרונות הולכת וגוברת ההכרה כי הכאב אינו רק תסמין ולכן צריך לטפל בו בשיטות חדשניות ובגישה רב תחומית.

לאחר אבחון הכאב והערכת המצב הבריאותי - עובר המטופל סדרה של טיפולים שמטרתם להגיע לפתרון ממשי להעלמת הכאב או לכול הפחות - להקל על הכאב ולהפחית את סבלו של המטופל.

המרפאה לטיפול בכאב עוזרת למטופליה לחזור לתפקוד רגיל ולשגרת יומם וליהנות מאיכות חיים גבוהה.

במרפאה לטיפול בכאב ניתנים טיפולים גם למטופלים שסובלים מכאב ואינם מאושפזים בבית החולים בשל מחלה אחרת. לרשות המטופלים עומד צוות רפואי מקצועי שהוכשר בנושא כאב. במקרים בהם יש צורך באבחון או שיתוף של רופאים מקצועיים אחרים, צוות המרפאה מקיים קשר רציף עם רופאים אלו.

סוגי כאבים: 

כאבים חריפים/כרוניים - כאבים המופיעים כהחמרה לכאב מתמשך ונובעים מסיבות כגון: בעיות אורתופדיות, כאבי גב, פריצת דיסק, כאבי צוואר, מיגרנות, כאבי פרקים ובעיות עצביות.

כאבים הנובעים ממחלות או אירועים רפואיים – אירוע מוחי, כאב נוירופטי – בעקבות מחלת הסוכרת. חולי סרטן הסובלים מכאבים הנובעים מהגרורות (בעיקר כאבים בעצמות ובעמוד השדרה), או כאבים שנגרמים בגלל הטיפולים הכימותרפיים וההקרנות.

כאבים בשל ניתוח – סוג הכאב קשור בקשר הדוק להליך הכירורגי באברים שונים בגוף כמו למשל: לב, בטן, ניתוחים אורולוגיים וניתוחים גניקולוגיים. כאב יכול להיגרם מאזור הצלקת שלאחר הניתוח בגלל הפגיעה בעצבים הקטנים או בעצבים הפריפריים (הגדולים). הכאב יכול להיגרם מפגיעה באיברים הפנימיים.

כמו כן, בעקבות ההליך הכירורגי יכולים להופיע כאבי שרירים, כאבי עצמות, כאבים בעקבות הטראומה שעבר הגוף, כאבים לאחר גבס או בשל התאחות השבר.

השיטות וסוגי הטיפולים מותאמים לסוג הכאב ולאפיון הספציפי שלו. הבנת מהות הכאב והטיפול בו, הם נדבך חשוב בתהליך השיקום.

טכניקת הטיפול בכאב נקבעת על ידי רופא מומחה לטיפול בכאב אשר מאבחן ומתאים את שיטת הטיפול למצב הבריאותי ולצרכים הספציפיים של המטופל.  

בסופו של תהליך הטיפול בכאב, מרבית המטופלים יכולים לחזור לשגרת חייהם. 

לקבלת מידע, בירורים וקביעת תור התקשרו: 03-6401222.

 

רשימת רופאים מומחים
תואר שם הרופא מומחיות פרטים נוספים
דר' סרגיי אורוסוב מרפאת כאב לחצו כאן >

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

* נא לאשר שאינך רובוט