דר' עופר כספי

עופר כספי

מומחה במרפאות בתחום רפואה פנימית, רפואה אינטגרטיבית, היפנוזה רפואית.

את ראשית דרכו הרפואית עשה ד"ר כספי עופר באוניברסיטה העברית ובהדסה עין-כרם (סטאז' והתמחות ברפואה פנימית). בשנה האחרונה ללימודי הרפואה בהדסה, כספי עבר השתלמות בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת הרווארד כסטודנט-עמית.

עם סיום לימודיו הצטרף כספי אל אשתו בסין שזכתה במלגת לימודים מטעם משרד החוץ והאקדמיה הישראלית למדעים. הנסיעה לסין שנתה לחלוטין את תפיסת עולמו של ד"ר כספי.

"בתחילת שנות ה90, עדיין לא התעניינתי ברפואה משלימה. לכאורה, הייתי עדיין "נורמלי" לחלוטין. אלא, שהטוטאליות של חווית החיים בסין הייתה משמעותית עבורי עוד יותר מששיערתי בחלומותיי הפרועים ביותר. לא זו בלבד ששם בסין הרחוקה נחשפתי לראשונה לרזי ולנבכי הרפואה המשלימה כשלמדתי רפואה סינית, אלא שלימים, שנים אחרי, כשסיימתי את התמחותי ברפואה פנימית, הבנתי את העושר הגדול שמציעה הפילוסופיה והרפואה הסינית בהתבוננות בתהליכי בריאות וחולי. אכן, לא רק תה ואורז יש בסין. גם רפואה!

כמומחה צעיר ברפואה פנימית שגיתי באשליה כי הרפואה המערבית הינה כל יכולה. שאם רק אשלח את בדיקת הדם הנכונה או אם רק ארשום את התרופה המתאימה – אוכל לרפא כל מחלה. הו, כמה שטעיתי. לא השכלתי אז להבין כי אמנם הרפואה היא מדע, אבל תהליך הריפוי הוא אומנות. אומנות צרופה. רק כעבור מספר שנים כשהייתי מוכן גם ללמוד ממטופליי ולא רק לצוותם לעשות כך או אחרת, הבנתי את השיעור החשוב מכל – שיעור הצניעות והידיעה עד כמה באמת איננו יודעים.

לפיכך, החלטתי להרחיב את השכלתי גם אל מחוץ לגבולות הרפואה הקונבנציונאלית. נסעתי עם משפחתי לארה"ב להתמחות של שש שנים ברפואה אינטגרטיבית אצל Andrew Weil, הרופא המוביל בעולם בשילוב של רפואה קונבנציונאלית ורפואה משלימה.

אז, לפני עשור ויותר עוד קראו לתחום הזה רפואה משלימה. היום קוראים לתחום: רפואה אינטגרטיבית או משולבת. לא "זה במקום זה" (אלטרנטיבי), אלא "זה עם זה" (אינטגרטיבי). במקביל באוניברסיטת אריזונה, בה כבר הייתי חבר סגל, קבלתי דוקטורט נוסף, הפעם בפסיכולוגיה וכל זאת כדי שאדע כמה שיותר על קשרי גוף ונפש. היו אלה שנים מקסימות!

עם חזרתי ארצה ב 2004 הצטרפתי לסגל ביה"ח בילינסון כסגן מנהל מרכז רקנאטי לרפואה פנימית ולמחקר וכמנהל הרפואה האינטגרטיבית. בתפקידי זה הייתה לי את הזכות לייסד, ולימים לנהל, את היחידה לרפואה אינטגרטיבית במרכז דוידוף שבבילינסון – היחידה האקדמית הראשונה בישראל המתמחה בשילוב של טיפול קונבנציונאלי ומשלים בסרטן, במרכז המתקדם בארץ לחקר, מניעה וטיפול בסרטן. החל מ 2013 אני משמש בנוסף גם כמנהל מרפאת המחלימים במרכז דוידוף.

וכך, כעשרים שנה לאחר שעשיתי את צעדיי הראשונים והרכים בשבילי הרפואה הנוקשים, זכיתי להגשים חלום קטן – להקים ולנהל בתוך מערכת הבריאות הקונבנציונאלית, בלב הממסד, יחידה רפואית לכל דבר שרואה בחוכמת הריפוי של הגוף כוח עליון וחיוני; יחידה שבה האדם, ולא בהכרח המחלה, במרכז. יחידה שמאמינה בפלורליזם אחראי, כזה שמאפשר מגוון דעות וגישות מבוססות מחקר וניסיון קליני התומכות באומנות הריפוי.

אינטגרציית ההווה בין עולמות הרפואה הקונבנציונאלית ועולמות הרפואה המשלימה היא זו שלעניות דעתי תובילנו יחד עם הפיתוח הטכנולוגי אל רפואת המחר – רפואה אישית ואנושית מחד, מדויקת יעילה ובטוחה, מאידך.

עד היום ניתנו ביחידה שבראשותי למעלה מ- 70,000 טיפולים ואשמח לשרת גם אתכם".

השכלה, לימודים והשתלמויות:

דוקטור לרפואה MD (בהצטיינות) – האוניברסיטה העברית והדסה.

דוקטור בפסיכולוגיה PhD (בהצטיינות יתרה) – אוניברסיטת אריזונה.

סטאג' והתמחות ברפואה פנימית – הדסה עין-כרם.

התמחות על ברפואה אינטגרטיבית (רפואה משלימה/משולבת) – אוניברסיטת אריזונה.

השתלמות ברפואה סינית – אוניברסיטת שאנדונג, סין.

השתלמות בהיפנוזה –American Society of Clinical Hypnosis ואוניברסיטת ת"א.

תפקידים ציבוריים:

מנהל הרפואה האינטגרטיבית והיחידה לרפואה משלימה בסרטן – ביה"ח בילינסון.

מרכז תחום ההוראה ברפואה אינטגרטיבית – ביה"ס לרפואה, אוניברסיטת ת"א.

מרכז ועדת משרד הבריאות לבחינת דרכי ההכרה וההסדרה של הרפואה המשלימה.

חבר ועדת המועצה להשכלה גבוהה לבחינת סוגיית האקדמיזציה של הרפואה המשלימה.

מנהל הפורום ויו"ר ועדת העדכון ברפואה משלימה של האגודה למלחמה בסרטן.

מתנדב פעיל בעמותת "רופאים לזכויות אדם".

קצין בשרות מילואים.

נושאי מחקר והתעניינות:

תחומי המחקר העיקריים שלי קשורים בתופעת הפלסבו (אינבו), תהליכי קבלת החלטות ברפואה, מדיניות בריאות, ושיטות מחקר התומכות ברפואה נסמכת עובדות וברפואה מותאמת אישית - גם ברפואה הקונבנציונאלית וגם ברפואה המשלימה/ משולבת.

שייכות לאיגודים מקצועיים:

האיגוד הישראלי לרפואה פנימית.

החברה הישראלית לרפואה משלימה בהר"י.

Society for Integrative Oncology – USA.

פרסים:

פרס הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה לעבודת MD מצטיינת.

מלגת השתלמות בארה"ב של American-Israel Physician Fellowship.

קרנות ומלגות מחקר שונות (כולל NIH ,האגודה למלחמה בסרטן, ועוד).

ליצירת קשר וקביעת תור: 050-4065528

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

* נא לאשר שאינך רובוט