דר' תמיר גבריאל

תמיר גבריאל

מומחה לניתוחי MOHS במרכז הרפואי רמת אביב

פירוט השיטה:

שיטת הMOHS היא שיטה ייחודית ומדויקת להסרה מלאה של גידולי עור ( מסוג BCC ו-SCC בעיקר), המופיעים לרוב באזורי הפנים, ראש וצוואר.

בשיטה זו במסגרת ניתוח בהרדמה מקומית, מתבצעת בדיקה היסטולוגית של הקטע המרוחק, על ידי חתך קפוא בטכניקה מיוחדת, במעבדה הנמצאת במתחם חדר הניתוח.

תוך כ-30 דקות לאחר עיבוד החומר נבדקים החתכים על ידי מנתח ה-MOHS, אשר יכול בדרך זו לבדוק האם הגידול הורחק בשלמותו. על פי התוצאה ניתן לדעת אם יש צורך בהרחקת רקמות נוספות, סיבוב ניתוח נוסף... עד שהבדיקה מראה שלא נותרו שרידי גידול במקום.

בשלב הזה מבוצע שחזור או סגירת הפצע, והחולה נשלח לביתו מיד לאחר כך.

זוהי שיטה ייחודית כאמור, אשר מצריכה הכשרה מיוחדת, ויתרונה של השיטה היא בסיכוי הגבוה ביותר לריפוי סרטן העור.

תהליך קבלה ומהלך הניתוח:

ניתוח MOHS הוא במהותו פעולה אמבולוטורית בהרדמה מקומית.

חולה המופנה לניתוח מגיע לאחר שכבר נבדק במרפאה, הוסבר לו התהליך, נפתח לו תיק והוא חתום על הסכמה לניתוח הכולל את טופס התחייבות מחברת הביטוח שהתקבל מבעוד מועד.

עם הגעת המטופל למרכז הרפואי, עליו להירשם במשרד ולסיים את הליך הקבלה האדמיניסטרטיבי. לאחר מכן, המטופל יעבור למתחם ההמתנה, שם הוא יעבור על ידי האחות בדיקת קבלה (לחץ דם, דופק, חום וכו'). מומלץ להגיע עם מלווה.

לאחר מכן, המטופל נבדק ע"י ד"ר תמיר שמסביר פעם נוספת את ההליך.

הכניסה לחדר הניתוח אינה מצריכה הכנה מיוחדת, מספיקים חלוק, נעליים וכובע. הסניטר יכניס את החולה לחדר ניתוח. שם תמתין לו האחות. חלק זה של הניתוח מהיר יחסית- בדרך כלל כ-10 דקות של שהות החולה עד שהנגע מורחק.

הדגימה נלקחת למעבדה על ידי ד"ר תמיר והחולה חוזר חבוש לחדר המתנה.

הרופא בניתוח MOHS הוא גם המפענח של הבדיקה הפתולוגית והוא יבדוק את ממצאי הקטע המורחק במעבדה במשך כ20-30 דקות. על פי הממצאים יחליט המנתח אם יש צורך בהמשך התהליך.

במקרה זה, נכנס החולה פעם נוספת לחדר הניתוח, עוד רקמה מורחקת ונבדקת במעבדה, וחוזר חלילה. כאשר הגידול מורחק בשלמות, מוכנס החולה למסגירת הפצע, תהליך שיכול לארוך בין 10 דקות לחצי שעה. בסיומו המטופל משתחרר הביתה.

ליצירת קשר: 03-5278448

 

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

* נא לאשר שאינך רובוט