ניתוחי MOHS

ניתוחי MOHS

שיטה להסרה מלאה של גידולי עור

שיטת MOHS היא שיטה ייחודית ומדויקת להסרה מלאה של גידולי עור (בעיקר מסוג BCC ו - SCC), המופיעים לרוב באזורי הפנים, הראש והצוואר.

בשיטה זו מבוצע ניתוח בהרדמה מקומית שבמהלכו מתבצעת בדיקה היסטולוגית של הקטע המורחק. הבדיקה ההיסטולוגית נעשית על ידי חתך קפוא בטכניקה מיוחדת, במעבדה הנמצאת במתחם חדר הניתוח.

תוך כ - 30 דקות לאחר עיבוד החומר, נבדקים החתכים על ידי מנתח ה - MOHS, אשר יכול בדרך זו לבדוק האם הגידול הורחק בשלמותו. על פי התוצאה אפשר לדעת אם יש צורך בהרחקת רקמות נוספות בסיבוב ניתוח נוסף אחד או יותר. ההליך מסתיים כשהבדיקה מראה שלא נותרו שרידי גידול במקום.

בשלב הזה מבוצע שחזור או סגירת הפצע, והמטופל נשלח לביתו מיד אחר כך.

שיטת MOHS היא שיטה שמצריכה הכשרה מיוחדת. יתרונה של השיטה טמון בסיכוי הגבוה ביותר לריפוי סרטן העור.

תהליך הקבלה ומהלך הניתוח

ניתוח MOHS הוא במהותו פעולה אמבולטורית בהרדמה מקומית.

המטופל שמופנה לניתוח מגיע לאחר שכבר נבדק במרפאה והוסבר לו התהליך. לאחר ההגעה למרפאה נפתח לו תיק והוא מוחתם על הסכמה לניתוח הכוללת את טופס התחייבות מחברת הביטוח שהתקבל מבעוד מועד. עם הגעת המטופל למרכז הרפואי, עליו להירשם במשרד ולסיים את הליך הקבלה האדמיניסטרטיבי.

לאחר סיום הקבלה למרפאה, המטופל עובר למתחם ההמתנה, שם האחות בודקת אותו מבחינת לחץ דם, דופק, חום וכדומה. מומלץ להגיע עם מלווה.

לאחר מכן, המטופל נבדק על ידי ד"ר תמיר. בבדיקה זו מסביר ד"ר תמיר פעם נוספת את התהליך. הכניסה לחדר הניתוח אינה מצריכה הכנה מיוחדת, מספיקים חלוק, נעליים וכובע. הסניטר מכניס את החולה לחדר הניתוח, שם ממתינה לו האחות.

הניתוח נמשך בדרך כלל כעשר דקות עד שהנגע מורחק. בתום ההליך, ד"ר תמיר לוקח את הממצא החשוד והמטופל חוזר חבוש לחדר ההמתנה.

הרופא בניתוח MOHS הוא גם המפענח של הבדיקה הפתולוגית. הרופא בודק את ממצאי הקטע המורחק במעבדה במשך כעשרים דקות עד חצי שעה. על פי הממצאים מחליט המנתח אם יש צורך בהמשך התהליך. במקרה זה, נכנס החולה פעם נוספת לחדר הניתוח, עוד רקמה מורחקת ונבדקת במעבדה, וחוזר חלילה.

כאשר הגידול מורחק בשלמות, מוכנס החולה לסגירת הפצע, תהליך שיכול לארוך בין עשר דקות לחצי שעה. בסיומו המטופל משתחרר הביתה.

לקבלת מידע, בירורים וקביעת תור התקשרו: 03-6401222.

רשימת רופאים מומחים
תואר שם הרופא מומחיות פרטים נוספים
דר' תמיר גבריאל כירורגיה- ניתוחי MOHS לחצו כאן >

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

* נא לאשר שאינך רובוט