אורתופדית גב

אורתופדית גב

עם כאבי גב לא סובלים-נבדקים אצל רופאים מומחים

כאבי גב וצוואר הם אחת מהסיבות השכיחות ביותר לפניות לטיפול רפואי באוכלוסייה המבוגרת. גם צעירים וילדים סובלים מכאבי גב.

אצל מבוגרים הסיבה העיקרית לכאבי גב הם שינויים ניווניים שם תופעה טבעית המתרחשת במהלך החיים. מרבית התקפי כאבי הגב חולפים מאליהם תוך כששה שבועות ובדרך כלל אף פחות.

מומלץ לסובלים מעל חודש מכאבי גב (עם או בלי הקרנה לרגליים), להיבדק על ידי מומחה למחלות ולניתוחי עמוד שדרה.

כאשר הבירור והאבחון אינם מעלים ממצא ברור בנוגע לכאבים, אפשר בשלב ראשון לטפל בכאב באמצעות משככי כאבים, פיזיותרפיה ומגוון שיטות רפואה משלימה כגון, כירופרקטיקה, דיקור וטווינה.

כאשר אין הטבה, במשך תקופה של בין שלושה עד ששה חודשים וצילומי רנטגן CT ו-MRI מראים שקיימת פריצת דיסק, אפשר לטפל בפריצת הדיסק על ידי ניתוח.

ניתוח דיסק בעמוד השדרה הוא ניתוח בטוח כאשר הוא מתבצע בידיים מיומנות. שיעור הצלחה עומד על 90% בהקלה על כאבי הגב והרגליים. הניתוח כרוך באשפוז קצר של יומיים ולאחר מכן אפשר לשוב בהדרגה לתפקוד רגיל.

מטופלים המתקשים בהליכה ונאלצים לשבת כל כמה מטרים בגלל כאבי רגליים, סובלים מהיצרות של תעלת השדרה. בהיצרות זו אפשר לטפל על ידי ניתוח למינקטומיה בו מסירים את הקיר האחורי של תעלת עמוד השדרה ומשחררים את העצבים הלחוצים. מטרת הניתוח לאפשר למטופל טווח הליכה של מאות מטרים ותוצאה זו מושגת בכ-95% מהמקרים.

לעיתים ההיצרות נובעת מתזוזת חוליות ואז בנוסף ללמינקטומיה מתבצע גם קיבוע חוליות על ידי ברגים ומוטות טיטניום המוחדרים לחוליות.

כאבי צוואר עם הקרנה לידיים (בלי ועם הפרעות בהליכה) הם שכיחים פחות מכאבי גב, אך מטופלים בצורה דומה. מי שטיפול במשככי כאב, פיזיותרפיה או כירופרקטיקה לא שיפר את מצבו תוך כשלושה חודשים יכול לעבור ניתוח להקלת המצב.

בניתוח, המתבצע דרך חלקו הקדמי של הצוואר, מוצא הדיסק שלוחץ על העצב וגורם לכאב, ובמקומו מוכנס שתל, עצם או "כלוב" סיבי" פחם. בעקבות ניתוח זה יש בדרך כלל הקלה מידית על כאבי הצוואר והיד. יש להשתמש בצווארון למשך כחודש ולאחר מכן אפשר לשוב לחיים סדירים.

במרפאה האורתופדית במרכז רפואי רמת אביב אפשר לקבל גם "חוות דעת שנייה" (SECOND OPINION) למטופלים להם הוצע ניתוח על ידי רופא אחר. במקרה זה, מטרת הביקור היא לוודא כי אכן הניתוח העומד להתבצע מוצדק ויכול להקל על כאבי המטופל או שקיימת אפשרות אחרת לעקוף את הניתוח בדרך להרגשה טובה יותר.

לקבלת מידע, בירורים וקביעת תור התקשרו: 03-6401234.

רשימת רופאים מומחים
תואר שם הרופא מומחיות פרטים נוספים
דר' שלמה ברונק אורתופדיה לחצו כאן >
דר' עופר כספי רפואה משלימה לחצו כאן >

לקבלת מידע נוסף השאירו את פרטיכם:

* נא לאשר שאינך רובוט